Bioenerji Eğitimi

Protokol ve Nezaket Kuralları Eğitimi
18 Şubat 2018
Etkili Konuşma ve İletişim Eğitimi
7 Nisan 2018

NEDEN BİOENERJİ ?

Bioenerji minimal dokunuş gerektiren , herhangi bir iğne, masaj ve ilaç gerektirmeyen çok güvenli ve hiçbir yan etkisi olmayan doğal , tamamlayıcı bir iyileştirme yöntemidir. Enerji alanlarımızı ve enerji merkezlerimizi temizleyerek ve dengeleyerek çalışır.

BİO ENERJİNİN TARİHCESİ

Bioenerji nin  20.yy başlarında Rus bilim adamları tarafından ortaya atıldığı söylense de,

Bunun insanlık tarihi  kadar eski olduğunu düşünüyorum. Eskilerin OCAK olarak kabul ettikleri elden ele geçen özel şifaları bilinmektedir.

Birine destek vermek, onu teselli etmek için ona sarılır sırtını okşarız. Bir çocuğa şevkat vermek istediğimizde başını okşarız. Bir yerimiz ağrıdığında ellerimizi oraya koyarız. Bu doğal yaklaşım, onları şifalandırmaya   yardımcı olmaktadır.

Ancak Rus bilim adamı Semiyon Kirlian kendi bulduğu çok hassas bir kamera yöntemi ile  insanların, bitkilerin etrafındaki renkli enerji alanını fotoğraflandırmayı  başarmıştır. Bu enerji alanı AURA olarak adlandırılmaktadır. Rusya’da Marksizm ve Leninizm ‘e aykırı olduğundan bir dönem yasaklanmış olsa da bugün  Rusya da birçok Üniversitede ders olarak öğretilmektedir.

BİOENERJİ TERAPİSİ NASIL YAPILIR?

Bir seansı başlatmadan önce, ayakkabılarınızı ve gözlüklerini çıkarmanız istenecek, ancak giysili kalacaksınız. Oturumun ilk bölümünde ayakta durmanız istenecektir (mümkünse). Terapist herhangi bir tıkanıklığı tespit etmek için enerji alanınızı ve çakralarınızı tarayacaktır. Bir sonraki adım enerji akışını teşvik etmek ve enerji blokajlarını temizlemek olacaktır. Bu aşamada fiziksel temas az ya da hiç olmayacaktır. Oturumun sonraki bölümünde, daha fazla enerji temizlemesinin gerçekleşeceği yerde oturmaya  veya yatar pozisyona davet edileceksiniz. Bu aşamada derin bir gevşeme durumunda olabilirsiniz. Enerji ne kadar rahat hareket  edebilir, oturum ne kadar rahat olursa o kadar etkili olur.

Isı, soğuk veya karıncalanma, kontrol edilemeyen kahkaha veya gözyaşı gibi Bio enerji oturumunda farklı hisler hissedebilirsiniz; bunların hiçbiri hoş olmayan veya uzun değildir. Bir oturum sırasında bir şeyler hissetmek, terapinin başarısının bir göstergesi değil, çünkü hepimiz benzersizdir ve bu nedenle farklı yollarla tepki gösteririz.

Bir Bioenerji oturumu yaklaşık 45 dakika sürer ve önerilen tedavinin seyri dört hafta boyunca haftada bir oturum ve dördüncü oturumdan yaklaşık dört hafta sonra yapılan bir takip oturumudur. Alternatif bir yapı dört gün süreyle günde bir oturuma, ardından dördüncü oturumdan yaklaşık dört hafta sonra bir takip oturumuna sahip olmaktır.

 

 

 

TERAPİ SONRASI OLASI SONUÇLAR :

Daha hafif hissediyorum (bir yük kaldırılmış gibi)

Geceleri çok iyi uyku

Yorgunluk

Sıcak veya soğuk hissetmek

İdrar artışı

Karıncalanma hissi

Duygusal hissetmek

 

NELERE İYİ GELİR?

Artrit

MigrenDepresyon

Stres ve Kaygı

Romatizma

Baş ağrısı

Spor yaralanmaları

Zorlukları öğrenmek

Astım

Kısırlık

Sırt / Omuz / Eklem ağrısı

Uykusuzluk hastalığı

Kanser

Travma

İnme ve diğerleri …

 

ÇOCUKLARA UYGULANABİLİR MI?

Her yaştan çocuğa uygulanabilir . Ancak terapi süresi daha kısa tutulur.

HAMİLE BAYANLAR TEDAVİ EDİLİR Mİ?

Hamile bayanlarda 3 aylık dönemlerde tedavi edilebilir

 

BİOENERJİNİN ÇALIŞMASI İÇİN ONA İNANMAK GEREKİR Mİ?

Hayır, kişi Bio-Enerji Terapisine inanmasa bile terapi başarılıdır. Tabii ki, Bio-Enerji Terapisini açıkça benimseyen biriyle çalışmak daha kolaydır, çünkü enerjilerine daha erişilebilir olacaktır.

 

BİO ENERJİ KONVENSİYONEL TIBBIN YERİNİ ALIYOR MU?

Hayır, Bioenerji Terapisi konvansiyonel tıbbı tamamlayıcıdır ve tüm diğer Tamamlayıcı / Alternatif Terapileri desteklemektedir.

BİO ENERJİ SEANSINI MÜTEAKİP NE ÖNERİRİZ?

Tedaviden sonra vücudunuzdan toksinlerin atılmasına yardımcı olmak için çok fazla su için (en az 2 litre); bu ayrıca vücudun enerji akışını gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Aynı nedenden dolayı kafein veya alkol içeren kahve / çay / alkolsüz içecekler gibi uyarıcıların tüketimini engelleyin.

Dinlenme süresini artırın.